Nieunikniona wojna w Neverwinter

Nieunikniona wojna w Neverwinter

Przedstawiamy dwie walczące frakcje w Curse of Icewind Dale

Oprócz tego, że czarny lód jest niebezpieczny, skrywa w sobie także potężną moc, która czyni go niezwykle cennym. Dwie frakcje doszły do władzy w Icewind Dale, starając się przejąć kontrolę nad nowym bogactwem. Gdy tylko bohaterowie pojawią się w zimowym regionie najnowszego modułu do Neverwinter: Curse of Icewind Dale, będą musieli wybrać kogo zechcą wspierać. Czy staniesz po stronie twardo dążących do celu Ten-Towners, czy wolisz wspomóc tajemniczych Arcane Brootherhood?

Doświadczenie z gry różni się w zależności od tego, po której stronie staniecie i dlatego Cryptic Studios stworzyło historie oraz loga, przedstawiające graczom frakcje w Neverwinter.

 

Ten-Towners: “Kto Północ przeżył, Północą rządzi”.

Ludność zamieszkująca Icewind Dale jest równie ciężka i nieubłagana co kraina, którą nazywają domem. Tylko najsilniejsi są w stanie przetrwać w mroźnym klimacie północnych ziem, a ludzie Ten-Towns należą z całą pewnością do tych najbardziej wytrwałych. Przez lata Ten-Towns zyskało reputację miejsca, w którym wygnańcy i uciekinierzy mogą odnaleźć tolerancję, a nawet akceptację – jeśli potrafią poradzić sobie z własnymi problemami i nie przysparzać ich innym.

Ten-Towners cenią sobie niepodległość i każde miasto strzeże zawzięcie swoich praw. Konflikty, rywalizacja i waśnie są na porządku dziennym, jako że każda z osad walczy o ograniczone zasoby surowców. Od czasu do czasu Ten-Towners potrafią dowieść jednak, że mogą zjednoczyć się w obliczu wspólnego zagrożenia.
 
Ten-Towners wspólnie wierzą, że czarny lód może przynieść bogactwo, dlatego powinien trafić w ręce tych, którzy na to zasłużyli, walcząc od zawsze z trudami zamieszkiwania Icewind Dale.

 

Arcane Brotherhood: “Nie zmieniaj Północy, zdominuj ją!”

Arcane Brotherhood posiada wątpliwą reputację w wielu kręgach,  głównie z powodu faktu posiadania w swoich szeregach kilku członków o bardzo złej sławie, m.in. zdeprawowanego czarodzieja Akar Kesella, licza Arkhem Greetha i Valindry Shadowmantle. Mimo, że nie ma głównego przywódcy Brotherhood, oczywistym jest, że członkowie frakcji starają się mocno zwiększyć swoją reputację w świecie.

Głoszonym przez Arcane Brotherhood celem jest poznanie wszystkich magicznych rzeczy i nauczenie się ich wykorzystywania z korzyścią dla wszystkich. Pomimo, że może to być prawdą, Brotherhood nie ma nic przeciwko zdobywaniu wielu, wielu bogactw w trakcie realizowania swoich postanowień. Czarodzieje twierdzą, że tylko oni posiadają odpowiednią wiedzę i umiejętności, potrzebne do wykorzystania Czarnego Lodu dla ogólnego użytku.

Więcej o Dungeons & Dragons Neverwinter

WIĘCEJ O PERFECT WORLD EUROPE B.V.

Perfect World Europe jest wiodącym wydawcą gier online w Europie, specjalizującym się we wciągających darmowych grach MMORPG. Perfect World Europe z powodzeniem wydał wiele popularnych tytułów, m.in. Dungeons and Dragons Neverwinter, Star Trek Online, Forsaken World, War of the Immortals oraz Fortuna. Firma ściśle współpracuje z zachodnimi zespołami developerów i partnerami takimi jak Cryptic Studios, developerem niezwykle udanego MMORPG Dungeons & Dragons Neverwinter, a także z Runic Games, developerem przebojowej serii Torchlight, aby zapewnić niezrównaną jakość usług i doświadczeń płynących z rozgrywki dla wszystkich swoich graczy. Filia Perfect World Co., Ltd., Perfect World Europe, ma siedzibę zlokalizowaną w Amsterdamie, w Holandii. Więcej informacji dostępnych jest na: pl.perfectworld.eu.

WIĘCEJ O CRYPTIC STUDIOS, INC.

Cryptic Studios, Inc. jest wiodącym developerem gier online, zaangażowanym w tworzenie rozgrywki wyższego poziomu. Cryptic Studios, Inc. tworzy tytuły klasy AAA na platformę PC i dynamicznie rozwija swoje portfolio gier, by rozszerzyć działalność poza tradycyjny segment MMORPG. Z wielkim sukcesem wprowadził na rynek tytuły takie jak "Dungeons & Dragons: Neverwinter", "Star Trek Online" and  "Champions Online: Free for All". Cryptic Studios, Inc., to spółka zależna od Perfect World Co., Ltd., z siedzibą w Los Gatos, CA.

WIĘCEJ O WIZARDS OF THE COAST

Wizards of the Coast LLC, to spółka zależna od Hasbro, Inc. (NASDAQ:HAS), jest liderem rozrywki w życiu graczy. Gracze i fani Wizards są członkami globalnej społeczności powiązanej wspólnym zamiłowaniem do rozgrywki wirtualnej, a także tej osobowej, na żywo. Firma wnosi na rynek rozległe doświadczenie w grach, pod postacią potężnych nazw marek, takich jak MAGIC: THE GATHERING, DUNGEONS & DRAGONS, oraz  KAIJUDO. Wizards jest także wydawcą serii fikcji fantasy w licznych best-sellerach New York Times. Aby uzyskać więcej informacji o znanych na całym świecie markach, odwiedź stronę Wizards of the Coast na www.wizards.com.

WIĘCEJ O NEVERWINTER

Dungeons & Dragons Neverwinter łączy najlepsze elementy pokonywania lochów, klasycznego RPG akcji, instancji dla 5-osobowych grup, PvP oraz unikatowego narzędzia edytorskiego, tworząc wciągający świat przygód. W świecie osadzonym w Zapomnianych Krainach, gracze przemierzają charakterystyczne miasto Neverwinter, podróżują poza oblężone mury miasta, zwanego niegdyś Klejnotem Północy, poprzez podziemne przejścia,  w poszukiwaniu zapomnianych tajemnic i zaginionych skarbów.

Dungeons & Dragons, Neverwinter, właściwe im loga, Forgotten Realms, Shadowmantle, Magic: The Gathering i wszystkie nazwy postaci są znakami towarowymi Wizards of the Coast LLC w U.S.A. i w innych krajach. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kaijudo jest znakiem towarowym Wizards of the Coast/Shogakukan/Mitsui-Kids.