Neverwinter’da Taraf Seçme Vakti Geldi!

Neverwinter’da Taraf Seçme Vakti Geldi!

Neverwinter, Curse of Icewind Dale’de çarpışan iki fraksiyonu sunar

20.03.2014 — Kara Buz’un oldukça tehlikeli olduğunu biliyoruz. İnanılmaz güçlü olan bu nesne oldukça da değerli. Icewind Dale’de iki fraksiyon bu kaynağa sahip olmak için çarpışıyor. Maceracılar yeni gelecek olan Neverwinter Modülü: Curse of Icewind Dale’nin buzdan mekanlarına ayak bastıkları anda bir taraf seçmek zorunda kalacaklar. Arkana Kardeşliği veya On-Kasabalılar.

Oyuncular seçtikleri tarafa göre farklı senaryolarla karşılaşacaklar. Cryptic Studios taraflara özel hikayeler ve logolar tasarladı. Böylelikle Neverwinter oyuncuları farklılıkları tecrübe edebilecekler.

 

On-Kasabalılar: “Kuzey’de hayatta kalan, Kuzey’de nam salar”

Icewind Dale’de yaşayan insanlar, vatan bildikleri topraklar kadar sert ve inatçıdırlar. Bu iç karartan kuzey topraklarında sadece en güçlüler hayatta kalır ve On Kasabalılar, bunların arasındadır. On Kasaba, yıllar geçtikçe firarilerin ve sürgünlerin kabul olmasa bile kendi yüklerini kendi omuzlarında taşıdıkları ve sorun çıkarmadıkları müddetçe müsamaha bulmak için gittikleri yer olarak nam saldı.

On Kasabalılar, özgürlüklerine çok düşkündür ve her kasabalı haklarına şiddetle sahip çıkar. Her yerleşim birimi, kıt bulunan kaynakların peşinden koştuğundan anlaşmazlıklar, rekabet ve ihtilaf genelde eksik olmasa da On Kasabalılar, ortak bir tehdit karşısında birleşebildiklerini defalarca kanıtladılar.

Icewind Dale’de yakın zamanda adına Kara Buz denilen yeni bir kaynak keşfedildi. On Kasabalılar, Kara Buz’dan kâr sağlayacak birisi varsa bunun zamanında Icewind Dale’ın cefasını çekenler olması gerektiği düşüncesinde birleşti.

 

Arkana Kardeşliği: “Kuzey’de zayıf kalma, hükmet!”

Arkana Kardeşliği  birçok bölgede adı çıkmış üyelerinden ötürü şüpheli bir itibara sahiptir. Büyücü Akar Kessell, Arklem Greeth ve Valindra Shadowmantle’da bunlara dahil. Kardeşliğin kesin bir lideri olmamasına rağmen üyeler dünya çapında itibar sağlayabilmek için yoğun bir şekilde çalışmaktadırlar.

Arkana Kardeşliğinin asıl amacı elde edilebildikleri herşeyi kardeşliğin yararına kullanabilme fikridir. Bu bilgi her ne kadar doğru da olsa, Kardeşlik aynı zamanda oldukça zengindir. Kardeşlik ajanları tüm Faerûn bölgesinde ticaret girişiminde bulunmaktadır. Özellikle büyülü nesneler ve büyü ile ilgili takas yapan tüccarlar ile.