Neverwinter Xbox One Sürümünün İçeriği Açıklandı

Neverwinter Xbox One Sürümünün İçeriği Açıklandı

Neverwinter’ın Xbox One’a çıkış tarihi olan 31 Mart yaklaşırken, Perfect World Entertainment ve Cryptic Studios oyuncu topluluğunun merakla beklediği oyun içeriğiyle ilgili detayları paylaştı

Neverwinter’ın Xbox One’a çıkış tarihi olan 31 Mart yaklaşırken, Perfect World Entertainment ve Cryptic Studios oyuncu topluluğunun merakla beklediği oyun içeriğiyle ilgili detayları paylaştı. Twitch’de yayınlanan bir saat uzunluğundaki Neverwinter Xbox One Devstream videosu ve geliştirici bloglarında paylaşılan detaylar, Neverwinter içeriğinin PC ve Xbox One versiyonları arasında farklılıklar olacağını gösteriyor.

Neverwinter Xbox One versiyonu, Tyranny of Dragons genişleme paketiyle yayınlanacak ve bu pakette yer alan yedi sınıfın tamamı Xbox One’da oynanabilir olacak. Muhafız Savaşçı, Büyük Silahlı Savaşçı, Kontrol Büyücüsü, Kurnaz Düzenbaz, Sadık Ruhban, Avcı Korucu ve Bela Varlok, PC versiyonunda bulunan tüm sınıf dengelemeleriyle birlikte Xbox One platformunda da yer alacaklar. 7 Nisan’da PC’ye çıkışı beklenen yeni modül Elemental Evil ile birlikte Neverwinter dünyasına katılacak olan yeni sınıf Ant İçmiş Paladin ise Xbox One’a daha sonraki bir güncellemeyle eklenecek.

Oyunda şu anda varolan tüm oynanabilir ırklar Xbox One’a merhaba diyecekler. Varsayılan ırkların yanısıra Menzoberranzan İnkarcısı, Ay Elfi ve Ejdersoyu gibi indirilebilir içerikle alınan tüm Premium ırklar da buna dahil olacak.

Özellikle “lore master” oyuncuların çok sevdiği Neverwinter hikayesi ve senaryoları, Xbox One’da PC versiyonunda olduğundan biraz daha farklı işlenecek. Oyunun ilk çıkışında varolan ve sonradan Tyranny of Dragons ile eklenen tüm zindanlar ve savaşlar konsolda oynanabilecek. Oyunun konsol versiyonu sürekli güncellenecek ve yeni genişleme paketleri yayınlanacak. Sharandar, Dehşet Halkası ve Icewind Dale bu paketlerin içeriğinde yer alacak.

Neverwinter’ın hem PC’de hem Xbox One’da sürekli geliştirileceğini belirten Perfect World Entertainment ve Cryptic Studios, oyun içi dengeleri korumakta oldukça kararlı. Oyunun Xbox One sunucuları ve karakter listeleri, PC versiyonundan ayrı olacak ve oyuncuların Unutulmuş Diyarlar evreninde taze bir başlangıç yapmaları sağlanacak. Xbox One oyuncuları tüm dünyadan arkadaşlarıyla birlikte Kılıç Sahili’nin tozunu attırabilecekler.

Oyunun Xbox One için optimize edilmiş görünümü ve oynanış kolaylığıyla, kullanıcı dostu bir deneyim sunacağını ve en acemi oyuncuların bile Neverwinter’ı bir çırpıda öğrenebileceğini belirtelim. PC kontrollerinin konsol kumandasına uygun olacak şekilde geliştirilmiş kontrol arayüzünün yanısıra, optimize edilmiş Başlangıç menüsü ve Görev Seyir Defteri ile Oyun Ayarları gibi özellikler Xbox One oyuncularını bekliyor. Diğer Neverwinter maceracılarıyla en hızlı şekilde iletişim kurmak için, yazılı sohbete USB klavye desteği getirildi. Ayrıca Smartglass entegrasyonu sayesinde, akıllı telefon veya tablet gibi Smartglass kullanabilen herhangi bir cihaz üzerinden diğer oyuncularla iletişim kurabileceksiniz.

Neverwinter, Xbox One platformunda yayınlanan ilk ücretsiz MMORPG’lerden biri olacak. MMO oyuncularının hızla değişen ve yükselen beklentilerini karşılamak için oyuna düzenli güncellemeler yapılacak.

Neverwinter’ın Xbox Mağazası’ndaki sayfasına  http://bit.ly/19z9XOk adresinden ulaşabilirsiniz. Ayrıntılı Twitch DevStream videosunu izlemek için http://www.twitch.tv/perfectworld_community/c/6055352 adresini ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için: http://www.arcgames.com/tr/games/neverwinter

 

 

Bizimle iletişim kur
Özlem Gürel Varol PR Partner @ Hit Crit, Hit Crit Games PR
Özlem Gürel Varol PR Partner @ Hit Crit, Hit Crit Games PR
Dungeons & Dragons Neverwinter hakkında

PERFECT WORLD EUROPE B.V. HAKKINDA

Perfect World Europe B.V., oyuncuyu içine çeken ücretsiz MMORPG’lerde uzmanlaşmış, önde gelen Avrupalı çevrimiçi oyun yayıncılarından biridir. Perfect World Europe bu güne kadar bir dizi popüler oyun yayınlamıştır, bunlar arasında Dungeons and Dragons Neverwinter, Star Trek Online,  Forsaken World, War of the Immortals ve Fortuna bulunmaktadır. Şirket oyuncularına eşi benzeri olmayan bir hizmet kalitesi ve oyun tecrübesi sunmak için, heyecanla beklenen MMORPG Dungeons & Dragons: Neverwinter'ın geliştiricisi Cryptic Studios ve büyük bir hit olmuş Torchlight serisinin geliştiricisi Runic Games gibi batılı stüdyolarla ve diğer ortaklarıyla yakından çalışmaktadır. Perfect World Co., Ltd.'nin  bir iştiraki olan Perfect World Europe B.V.'nin merkezi Amsterdam, Hollanda'da bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen şu siteyi ziyaret edin: tr.perfectworld.eu

CRYPTIC STUDIOS, Inc. HAKKINDA

Cryptic Studios, Inc., kendisini oyunlarında üst seviye oynanış sunmaya adamış, önde gelen bir çevrimiçi oyun geliştiricisidir. Cryptic Studios, Inc. PC için AAA yapımlar geliştirmekte ve geleneksel MMORPG türünün ötesine geçmek için hızla portföyünü çeşitlendirmektedir. Başarıyla piyasaya çıkardığı oyunlar "Dungeons & Dragons", "Star Trek Online" ve “Champions Online: Free for All”. Perfect World Co., Ltd.'nin bir iştiraki olan Cryptic Studios, Inc.'nin merkezi Los Gatos, CA'da bulunmaktadır.

WIZARDS OF THE COAST HAKKINDA

Hasbro, Inc.'nin (NASDAQ:HAS) bir iştiraki olan Wizards of the Coast LLC, oyunculuğu yaşam tarzı haline getirmiş oyuncuları eğlendirmekde lider konumdadır. Wizards'ın oyuncuları ve hayranları, hem digital hem de yüzyüze oyunculuğa duydukları aşkla bir araya gelmiş küresel bir topluluğun üyeleridir. Şirket pazara, MAGIC: THE GATHERING, DUNGEONS & DRAGONS ve KAIJUDO gibi güçlü markalar altında kapsamlı oyunlar sunmaktadır. Ayrıca Wizards, New York Times best-seller listelerine girmiş sayısız fantastik kurgu kitap serisinin de yayımcısıdır. Dünyaca tanınmış markalarımız hakkında daha fazla bilgi için www.wizards.com linki üzerinden Wizards of the Coast internet sitesini ziyaret edin.

NEVERWINTER HAKKINDA

Dungeons & Dragons Neverwinter, Dungeon Delving’in en iyi elementlerini, klasik aksiyon RPG’sini, 5 kişilik party oluşumunu ve benzersiz içerik oluşturma aracı Foundry’yi, Forgotten Realms’de  oyuncuların keşfedip koruyabileceği Neverwinter’da birleştirerek The Jewel of The North şehrinin kuşatılmış duvarları ötesinde gizli yeraltı geçitlerinde unutulmuş gizemleri ve kayıp hazinelerini keşfetme olanağını sunar.

Dungeons & Dragons, Neverwinter ve ilgili logoları, Unutulmuş Diyarlar, Shadowmantle, Magic: The Gathering ve tüm karakter isimleri A.B.D ve d,üer ülkelerde Wizards of the Coast LLC’nin tescilli markalarıdır. Tüm hakları saklıdır. Kaijudo Wizards of the Coast/Shogakukan/Mitsui-Kids’in tescilli markasıdır.