Neverwinter Xbox One przyciągnęło ponad 1.6 miliona graczy!

Neverwinter Xbox One przyciągnęło ponad 1.6 miliona graczy!

Kolejne pięć dodatków trafi do Neverwinter w 2015.

Dziś, Perfect World Europe B.V., wiodący wydawca darmowych gier MMORPG i Cryptic Studios ogłosili, że Neverwinter jest jednym z czołowych darmowych tytułów na konsole Xbox One, wszechstronny system gier i rozrywki od Microsoft, z ponad 1.6 milionem graczy w 2015. By zachować świeżość świata Neverwinter, Cryptic wprowadzi do gry kolejne 5 darmowych rozszerzeń, które czerpać będą z popularnych linii fabularnych Dungeons & Dragons, w tym Tyranny of Dragons oraz Elemental Evil.

Olbrzymia ilość graczy, którzy wyruszyli na przygodę w Zapomnianych Krainach nie jest jednak jedynym sukcesem, gdyż konsolowej społeczności Neverwinter udało się także zdobyć kilka niesamowitych osiągnięć. Wyczyny uzyskane podczas walki z legendarnymi przeciwnikami ze świata Dungeons & Dragons w pierwszej, darmowej grze MMORPG na Xbox One to m.in.:

  • 2.3 miliona stworzonych postaci i ponad 92,000 na maksymalnym, 60 poziomie
  • 86 milionów minut rozgrywki w Neverwinter
  • 16 miliardów zdobytych Diamentów Astralnych
  • 10 milionów utworzonych drużynPonad miliard zabitych przeciwników, w tym Nieumarli, Orkowie i Bandyci
  • 92 graczy, którym udało się zabić ponad 1,000 smoków

“Jako, że są to nasze pierwsze kroki na rynku konsol, jesteśmy niezwykle szczęśliwi widząc sukces Neverwinter na Xbox One,” powiedział Bryan Huang, dyrektor generalny Perfect World Entertainment. “Naszym celem dla gier internetowych jest tworzenie światów, w których chcą uczestniczyć gracze i wspieranie ich poprawkami i nową zawartością wraz z kolejnymi dodatkami.”

“W związku z tym, że jest to pierwsza gra od naszych partnerów w Perfect World Entertainment i Cryptic Studios, która trafiła na rynek globalny, to ekscytujące móc oglądać sukces Neverwinter w tak wczesnej fazie,” powiedział Phil Spencer, szef Xbox. “Cieszy nas, że gracze przyjęli tę wyjątkową grę MMORPG na Xbox One tak dobrze i nie możemy się doczekać, aż trafi do niej nowa zawartość.”

Neverwinter na Xbox One wprowadza pełnoprawny, żywy świat RPG, w którym gracze mogą doświadczać przygód Dungeons & Dragons razem z przyjaciółmi. Neverwinter na Xbox One wykorzystuje także funkcje konsoli, w tym integrację listy znajomych i zoptymalizowaną kontrolę dla ułatwienia przejścia z gry na komputerze PC na konsole.

Neverwinter to darmowa gra MMORPG akcji z szybką akcją i epickimi podziemiami. Gracze zwiedzają rozległe miasto Neverwinter i jego okolice, poznając żywą historię legendarnego miasta z Zapomnianych Krain i walcząc z dziesiątkami przeciwników. Neverwinter jest aktualnie dostępne na komputery PC i cyfrowo na Xbox One, za darmo dla wszystkich użytkowników Gold* ze sklepu Xbox Game Store.

Po więcej informacji o Neverwinter i by zagrać za darmo na komputerze PC, zapraszamy na http://www.arcgames.com/pl/games/neverwinter

*Na Xbox, wymagane jest członkostwo Xbox Live Gold (sprzedawane osobno).

 

Skontaktuj się z nami
Maikel van Dijk - Gamertag: MikevonDyke PR Manager, Perfect World Europe BV
Maikel van Dijk - Gamertag: MikevonDyke PR Manager, Perfect World Europe BV
Więcej o Dungeons & Dragons Neverwinter

WIĘCEJ O PERFECT WORLD EUROPE B.V.

Perfect World Europe jest wiodącym wydawcą gier online w Europie, specjalizującym się we wciągających darmowych grach MMORPG. Perfect World Europe z powodzeniem wydał wiele popularnych tytułów, m.in. Dungeons and Dragons Neverwinter, Star Trek Online, Forsaken World, War of the Immortals oraz Fortuna. Firma ściśle współpracuje z zachodnimi zespołami developerów i partnerami takimi jak Cryptic Studios, developerem niezwykle udanego MMORPG Dungeons & Dragons Neverwinter, a także z Runic Games, developerem przebojowej serii Torchlight, aby zapewnić niezrównaną jakość usług i doświadczeń płynących z rozgrywki dla wszystkich swoich graczy. Filia Perfect World Co., Ltd., Perfect World Europe, ma siedzibę zlokalizowaną w Amsterdamie, w Holandii. Więcej informacji dostępnych jest na: pl.perfectworld.eu.

WIĘCEJ O CRYPTIC STUDIOS, INC.

Cryptic Studios, Inc. jest wiodącym developerem gier online, zaangażowanym w tworzenie rozgrywki wyższego poziomu. Cryptic Studios, Inc. tworzy tytuły klasy AAA na platformę PC i dynamicznie rozwija swoje portfolio gier, by rozszerzyć działalność poza tradycyjny segment MMORPG. Z wielkim sukcesem wprowadził na rynek tytuły takie jak "Dungeons & Dragons: Neverwinter", "Star Trek Online" and  "Champions Online: Free for All". Cryptic Studios, Inc., to spółka zależna od Perfect World Co., Ltd., z siedzibą w Los Gatos, CA.

WIĘCEJ O WIZARDS OF THE COAST

Wizards of the Coast LLC, to spółka zależna od Hasbro, Inc. (NASDAQ:HAS), jest liderem rozrywki w życiu graczy. Gracze i fani Wizards są członkami globalnej społeczności powiązanej wspólnym zamiłowaniem do rozgrywki wirtualnej, a także tej osobowej, na żywo. Firma wnosi na rynek rozległe doświadczenie w grach, pod postacią potężnych nazw marek, takich jak MAGIC: THE GATHERING, DUNGEONS & DRAGONS, oraz  KAIJUDO. Wizards jest także wydawcą serii fikcji fantasy w licznych best-sellerach New York Times. Aby uzyskać więcej informacji o znanych na całym świecie markach, odwiedź stronę Wizards of the Coast na www.wizards.com.

WIĘCEJ O NEVERWINTER

Dungeons & Dragons Neverwinter łączy najlepsze elementy pokonywania lochów, klasycznego RPG akcji, instancji dla 5-osobowych grup, PvP oraz unikatowego narzędzia edytorskiego, tworząc wciągający świat przygód. W świecie osadzonym w Zapomnianych Krainach, gracze przemierzają charakterystyczne miasto Neverwinter, podróżują poza oblężone mury miasta, zwanego niegdyś Klejnotem Północy, poprzez podziemne przejścia,  w poszukiwaniu zapomnianych tajemnic i zaginionych skarbów.

Dungeons & Dragons, Neverwinter, właściwe im loga, Forgotten Realms, Shadowmantle, Magic: The Gathering i wszystkie nazwy postaci są znakami towarowymi Wizards of the Coast LLC w U.S.A. i w innych krajach. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kaijudo jest znakiem towarowym Wizards of the Coast/Shogakukan/Mitsui-Kids.