Neverwinter Xbox One, 1,6 milyonu aşkın oyuncuyu ağırlıyor!

Neverwinter Xbox One, 1,6 milyonu aşkın oyuncuyu ağırlıyor!

2015'te Neverwinter'a beş yeni ücretsiz güncelleme geliyor.

Ücretsiz oynanabilen MMORPG'lerin önde gelen yayımcısı Perfect World Europe B.V. ve Cryptic Studios, Neverwinter'ın günümüz itibarıyla 1,6 milyonu aşmış olan oyuncu sayısıyla 2015'in oynaması ücretsiz en iyi Xbox One (Microsoft'un hepsi bir arada oyun ve eğlence sistemi) oyunu konumunda olduğunu duyurdu. Cryptic, Neverwinter'ın nefes alan dünyasını canlı tutmak amacıyla 2015 senesinde yayınlayacağı beş ücretsiz güncellemeyle Tyranny of Dragons ve Elemental Evil dahil olmak üzere popüler Dungeons & Dragons hikayesi malzemelerini bünyesine katacak.

Unutulmuş Diyarlar'da şu an maceradan maceraya koşan milyonlarca oyuncunun yanı sıra, Neverwinter oyuncuları simgeleşmiş Dungeons & Dragons canavarlarıyla hesaplaşarak Xbox One'daki oynaması ücretsiz ilk MMORPG'de inanılmaz başarılara imza attı. Bu başarılara şunları örnek verebiliriz:

  • 92.000'i seviye üst sınırı olan 60'a ulaşmayı başaran 2,3 milyon karakter oluşturuldu
  • 86 milyon dakika boyunca Neverwinter oynandı
  • 16 milyar Astral Elmas kazanıldı
  • 10 milyon grup oluşturuldu
  • İçlerinde Yaşayan Ölülerin, Orkların ve Haydutların olduğu 1 milyarı aşkın düşman yok edildi
  • 92 oyuncu, 1.000'den fazla ejderha öldürdü

"Konsol pazarına giriş yaptığımız ürün olan Neverwinter'ın Xbox One'da yakaladığı başarı, bizi gerçekten de mest etti," diye açıklıyor Perfect World Entertainment Yönetim Kurulu Başkanı Bryan Huang. "Çevrimiçi oyunlarımızla hedeflediğimiz, oyuncuların içinde olmaktan keyif aldıkları dünyalar oluşturmak ve güncelleme yayınlarıyla yeni içerikler sunarak oyun deneyimi gelişiminde onlara destek olmak."

"Perfect World Entertainment ve Cryptic Studios'daki ortaklarımızın uluslararası dağıtıma sundukları ilk Xbox One oyunu olan Neverwinter'ın böylesine erken bir başarı elde etmesi çok heyecan verici," diyor Xbox Şefi Phil Spencer. "Biz oyun tutkunları, Xbox One'daki benzeri olmayan bu oynaması ücretsiz MMORPG'yi çok sevdik ve bu platform bağının yeni içerikle birlikte daha da güçlenmesini bekliyoruz."

Neverwinter Xbox One, capcanlı bir sosyal dünya içinde tam teşekküllü bir rol yapma deneyimi sunarak oyunculara Dungeons & Dragons maceralarının tadını arkadaşlarıyla birlikte çıkarma fırsatını sunuyor. Neverwinter Xbox One, arkadaş listesi entegrasyonu ve optimize edilmiş kontroller gibi konsol özelliklerinden de faydalanarak MMORPG deneyimini bilgisayardan konsola kolayca taşımayı başarıyor.

Neverwinter, hareketli savaşları ve destansı zindanları ön plana çıkaran, aksiyon dolu ve oynaması ücretsiz bir MMORPG. Oyuncular, muazzam Neverwinter'ı ve onu çevreleyen kırsalları, Unutulmuş Diyarlar'ın bu simgeleşmiş şehrinin hala canlı olan tarihini öğrenerek ve birçok düşmanıyla savaşarak keşfediyor. Neverwinter, PC ve dijital olarak Xbox One sürümüyle Altınla* oynaması ücretsiz formatıyla Xbox Games Mağazası'nda sizi bekliyor.

Neverwinter hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve bilgisayar üzerinden hemen ücretsiz oynamaya başlamak için http://games.arcgames.com/tr/prod/neverwinter adresini ziyaret edin.

*Xbox'da (ayrı olarak satılan) Xbox Live Gold Üyeliği gereklidir. 

Bizimle iletişim kur
Maikel van Dijk - Gamertag: MikevonDyke PR Manager, Perfect World Europe BV
Maikel van Dijk - Gamertag: MikevonDyke PR Manager, Perfect World Europe BV
Dungeons & Dragons Neverwinter hakkında

PERFECT WORLD EUROPE B.V. HAKKINDA

Perfect World Europe B.V., oyuncuyu içine çeken ücretsiz MMORPG’lerde uzmanlaşmış, önde gelen Avrupalı çevrimiçi oyun yayıncılarından biridir. Perfect World Europe bu güne kadar bir dizi popüler oyun yayınlamıştır, bunlar arasında Dungeons and Dragons Neverwinter, Star Trek Online,  Forsaken World, War of the Immortals ve Fortuna bulunmaktadır. Şirket oyuncularına eşi benzeri olmayan bir hizmet kalitesi ve oyun tecrübesi sunmak için, heyecanla beklenen MMORPG Dungeons & Dragons: Neverwinter'ın geliştiricisi Cryptic Studios ve büyük bir hit olmuş Torchlight serisinin geliştiricisi Runic Games gibi batılı stüdyolarla ve diğer ortaklarıyla yakından çalışmaktadır. Perfect World Co., Ltd.'nin  bir iştiraki olan Perfect World Europe B.V.'nin merkezi Amsterdam, Hollanda'da bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen şu siteyi ziyaret edin: tr.perfectworld.eu

CRYPTIC STUDIOS, Inc. HAKKINDA

Cryptic Studios, Inc., kendisini oyunlarında üst seviye oynanış sunmaya adamış, önde gelen bir çevrimiçi oyun geliştiricisidir. Cryptic Studios, Inc. PC için AAA yapımlar geliştirmekte ve geleneksel MMORPG türünün ötesine geçmek için hızla portföyünü çeşitlendirmektedir. Başarıyla piyasaya çıkardığı oyunlar "Dungeons & Dragons", "Star Trek Online" ve “Champions Online: Free for All”. Perfect World Co., Ltd.'nin bir iştiraki olan Cryptic Studios, Inc.'nin merkezi Los Gatos, CA'da bulunmaktadır.

WIZARDS OF THE COAST HAKKINDA

Hasbro, Inc.'nin (NASDAQ:HAS) bir iştiraki olan Wizards of the Coast LLC, oyunculuğu yaşam tarzı haline getirmiş oyuncuları eğlendirmekde lider konumdadır. Wizards'ın oyuncuları ve hayranları, hem digital hem de yüzyüze oyunculuğa duydukları aşkla bir araya gelmiş küresel bir topluluğun üyeleridir. Şirket pazara, MAGIC: THE GATHERING, DUNGEONS & DRAGONS ve KAIJUDO gibi güçlü markalar altında kapsamlı oyunlar sunmaktadır. Ayrıca Wizards, New York Times best-seller listelerine girmiş sayısız fantastik kurgu kitap serisinin de yayımcısıdır. Dünyaca tanınmış markalarımız hakkında daha fazla bilgi için www.wizards.com linki üzerinden Wizards of the Coast internet sitesini ziyaret edin.

NEVERWINTER HAKKINDA

Dungeons & Dragons Neverwinter, Dungeon Delving’in en iyi elementlerini, klasik aksiyon RPG’sini, 5 kişilik party oluşumunu ve benzersiz içerik oluşturma aracı Foundry’yi, Forgotten Realms’de  oyuncuların keşfedip koruyabileceği Neverwinter’da birleştirerek The Jewel of The North şehrinin kuşatılmış duvarları ötesinde gizli yeraltı geçitlerinde unutulmuş gizemleri ve kayıp hazinelerini keşfetme olanağını sunar.

Dungeons & Dragons, Neverwinter ve ilgili logoları, Unutulmuş Diyarlar, Shadowmantle, Magic: The Gathering ve tüm karakter isimleri A.B.D ve d,üer ülkelerde Wizards of the Coast LLC’nin tescilli markalarıdır. Tüm hakları saklıdır. Kaijudo Wizards of the Coast/Shogakukan/Mitsui-Kids’in tescilli markasıdır.